ClickCease

פריסת אינטרנט סיבים אופטיים: תשתית מתקדמת שתשדרג את הגלישה שלכם

פריסת אינטרנט סיבים אופטיים: תשתית מתקדמת שתשדרג את הגלישה שלכם
מאת: חן זהר - כתבת צרכנות ותקשורת 09.06.2021

פריסת אינטרנט סיבים אופטיים נחשבת שלא בכדי לדבר החם הבא בעולם האינטרנט. מרבית החברות בישראל כבר הצטרפו למהפכה ומאפשרות גלישה מהירה ואיכותית יותר. כיצד זה מתבצע הלכה למעשה? התשובות לפניכם

 

גלישה באינטרנט הפכה בעשורים האחרונים לאחד מהשירותים הבסיסיים להם זקוקים כל אחד ואחת מאיתנו, קל וחומר בתקופת הקורונה במהלכה מרבית התקשורת התבצעה באמצעות פלטפורמות אינטרנטיות, כדוגמת זום או אפליקציות אחרות. 

 

נכון ל-2021 אנו מצויים בעיצומה של מהפכה אינטרנטית של ממש, שתכליתה שדרוג איכות הגלישה שלנו לסטנדרטים גבוהים כמותם טרם הכרנו עד היום. אנחנו מתכוונים כמובן לגלישת אינטרנט בעזרת פריסת סיבים אופטיים, שהינה בגדר "שובר שוויון" שעתיד להפוך את חוויית הגלישה שלנו למהירה ואיכותית לאין ערוך.

 

אז מה זה אומר בעצם גלישה אינטרנטית מבוססת סיבים אופטיים? מדובר למעשה חיבור הרשת הנעשה באמצעות סיבים אופטיים ומתבצע בעזרת חוטים דקים במיוחד העשויים מזכוכית.

 

אלו מעלים באופן משמעותי את מהירות ההורדה וההעלאה של קבצים, ומאפשרים להעביר בעת ובעונה אחת כמות גדולה של מידע במהירות גבוהה.

 

רבים שואלים מהו היתרון הגלום בסיבי אינטרנט אופטיים על פני מקביליהם העשויים מכבלי נחושת. ובכן, ההבדל נעוץ באיכות הגלישה וברוחב הפס הגבוה שבעזרת תשתית הסיבים האופטיים נשמר למרחקים ארוכים יותר.

 

כמו כן, תשתיות אינטרנט אופטיות נחשבות לבטיחותיות יותר, שכן באמצעותן לא נפלטת קרינה אלקטרו-מגנטית כתוצאה מהעברת האותות של הסיב.

 

ראוי לציין גם כי הסיבים נחשבים לעמידים בפני כל תנאי מזג אוויר והפרעות חיצוניות, דבר המבטיח שמירה על איכות גלישה טובה לאורך כל ימות השנה וללא כל תלות ברעשי הסביבה.

 

פריסת אינטרנט סיבים אופטיים

אילו חברות מציעות פריסת אינטרנט סיבים אופטיים

נדמה כי מרבית החברות מבינות את גודל הבשורה, ומשכך מסתערות על שוק הסיבים האופטיים. השחקניות המרכזיות הן חברות התקשורת פרטנר, סלקום, אנלימיטד (Unlimited) ובזק (Bfiber) דרכן התחברו עד היום כבר למעלה מחצי מיליון אזרחים לגלישה אינטרנטית המבוססת על טכנולוגיית הסיבים האופטיים.

 

איך גם אתם יכולים ליהנות מכל הטוב הזה? פשוט מאוד. עליכם לפנות אל אחת מספקיות האינטרנט הללו ולבחון האם הן מציעות פריסת תשתית מבוססת סיבים אופטיים גם בעיר מגוריכם. חשוב לזכור כי קיימים הבדלים בין החברות באשר למיקומי פריסת התשתית, כך שמומלץ לערוך סקר שוק גיאוגרפי ביניהן, ועל הדרך גם לנסות להתמקח על מנת להשיג את המחיר המשתלם ביותר.

 

מדובר ללא ספק בעידן חדש עבור תושבי מדינת ישראל, שיאפשר הלכה למעשה צמצום פערים דיגיטליים גם עבור לא מעט תושבים המתגוררים בגבולות הארץ, לרבות אזור הצפון, יהודה ושומרון, עוטף עזה, הערבה ויישובים נוספים. אלו יוכלו עד סוף העשור הקרוב ליהנות מאינטרנט איכותי בדיוק כמו בערים הגדולות. 

 

מה שבטוח, יש למה לצפות…

איזה שירות ברצונך להשוות?

מאמרים נוספים
אינטרנט רימון שירות לקוחות
מוקדי שירות אינטרנט רימון:    שירות לקוחות אינטרנט רימון: 8900* שעות פעילות א'-ה': 20:00...
טעם המים – איך לבחור את מתקן המים הנכון עבורנו?
  היום ניתן למצוא בשוק לא מעט סוגים שונים של מתקני...
הוט אינטרנט 500 מגה
מהירות חדשה בהוט: חברת הוט, משדרגת את מהירות האינטרנט בהעלאת קבצים...
קופת חולים מאוחדת חוות דעת וביקורת
מידע מקדים על הקופה: בשנת 1931, הוקמה קופת חולים עממית על...

    הצטרפות למגזין מבצעים והטבות מאתר משתלם לי

    מעוניינים להתעדכן לפני כולם? הרשמו עכשיו!

    ייעוץ חינם