האינטרנט איטי? מהי מהירות הגלישה שלכם ומה חשוב לוודא

מאת: חן זהר - כתבת צרכנות ותקשורת | 22.12.2019

בתקופה שבה האינטרנט הוא הבסיס והתנאי לכל כך הרבה פעולות שאתם בוודאי מבצעים מדי יום, מהירות הגלישה מהווה גורם חשוב ביכולתכם לנהל את הזמן שלכם כפי שהייתם רוצים. צפייה בטלוויזיה, שליחת מיילים, שימוש באפליקציות מבוססות אינטרנט אלחוטי ועוד לא מעט דברים, תלויים לחלוטין ברשת והיעילות של הפעולות הללו תלויה גם באיכות שלה. כאשר הגלישה הופכת איטית, כל ענייני היום יום מתעכבים ולכן שימת הדגש בעת הבחירה בחברה שממנה תקבלו את שירותי האינטרנט שלכם – צריכה להיות בעיקר על מהירות הגלישה, כלומר על יכולתה של החברה לספק את הצרכים שלכם בנוגע לשימוש ברשת.

ממה מושפעת מהירות הגלישה וכיצד בודקים את מקור הבעיה?

המהירות שבה האתרים שאליהם אתם מבקשים לגלוש עולים, תלויה במספר גורמים, ביניהם:

  1. העומס הקיים על המחשב שלכם – כאשר במחשב פועלות בו זמנית כמה תוכנות, הוא הופך להיות איטי מהרגיל. במידה ואתם חושדים שהגלישה איטית מדי, נסו לכבות את כל התוכנות שאינן הכרחיות במחשב שלכם ובדקו האם המצב הוטב. 
  2. בעיה ספציפית באתר שאליו אתם מנסים להגיע – אחסון אתרים איכותי משפיע על מהירות הגלישה וייתכן שהאתר מאוחסן בשרת לא מוצלח או עמוס. נסו לגלוש לאתרים אחרים ובדקו האם הם כן עולים כרגיל.
  3. דפדפן ישן שאיננו מעודכן – ייתכן שעדכון הדפדפן שלכם יעלה את מהירות הגלישה.
  4. מספר משתמשים על החשבון- כמו שאתר שמאוחסן לבד על שרת וירטואלי בתוך חוות שרתים יהיה מהיר יותר, כך גם מחשב יחיד שמחובר לאינטרנט הביתי ירוץ מהר יותר לעומת מקורות רבים שגולשים על אותו חשבון. מומלץ לפקח על גולשי האינטרנט הביתי באמצעות נעילה וסיסמה בהגדרות האינטרנט. 

מה עושים עכשיו?

כאשר ביצעתם את הבדיקות הללו ולא הבנתם את מקור הבעיה, ייתכן שבכל זאת קיימת תקלה של ממש בגלישה עצמה וכעת ניתן להניח, כי החלפת ספק ותשתית האינטרנט תעלה משמעותית את מהירות הגלישה שלכם. בשלב הזה כדאי לבצע בדיקה נוספת ליתר ביטחון, הנקראת speed test וניתן לבצעה באתר של החברה שממנה אתם מקבלים שירותי אינטרנט. באופן כזה תוכלו לראות מהי מהירות הגלישה הקיימת כרגע. 

יש לזכור דבר חשוב: בהתחברות לשירותיה של חברה מסוימת, היא מתחייבת לספק גלישה עד מהירות מסוימת ולא מתחייבת לספק את מהירות ה”גג” בכל עת. עם זאת, כאשר המהירות הקיימת נמוכה משמעותית ממה שהובטח ונראה כי מקור הבעיה הוא אכן בספק או בתשתית, כדאי להתחיל לברר על ההצעות של החברות האחרות ולבחון את המבצעים השונים.

איך בוחרים חברת תקשורת וחבילת גלישה?

על אף שהמחיר היה, בעבר, הגורם המשמעותי ביותר לבחירתם של ישראלים בחברת תקשורת מסוימת על פני האחרת, כיום המצב שונה. ההיצע של החברות שהציעו גלישה באינטרנט במחשב בלבד – הפך מגוון יותר וכיום ניתן לקבל מאותה חברה שירות טריפל, המכיל גלישה, סלולר וטלוויזיה. האפשרויות הנרחבות הללו גרמו ללא מעט אנשים “לאחד כוחות” ולבחור לקבל שירות משולש שכזה מאותה החברה, אך יש מי שאינו מעוניין לעשות זאת ומעדיף להפריד בין מי שמספק לו את האינטרנט לבין חברת הטלוויזיה שלו או הטלפון הסלולרי. התמצאות בשירותי התקשורת המוצעים ביחד או בנפרד אצל כל אחת מן החברות הגדולות במשק, היא זו שיכולה להביא להחלטה מושכלת וגם כדאית מבחינה כלכלית. 

אם אתם סובלים מגלישה איטית והחלטתם להחליף חברה, המעבר לחברה אחרת יכול “לגרור” אחריו גם שינוי בשירותי הסלולר והטלוויזיה, הכל בהתאם לבחירתכם ומתוך חשיבה מעשית וכמובן גם כלכלית. תוכלו לבדוק מול שכנים שלכם, שנהנים מגלישה מהירה ושירות איכותי, באשר לספקית הגלישה שהם בחרו בה ולהצטרף לשירות דומה, או לחילופין לבצע החלטה משיקולים כספיים בלבד. צרכי גלישה “כבדים” יותר, אשר דורשים מהירות גלישה גבוהה – צריכים להיות מסופקים כראוי ולכן שימו לב להבדלים בין החבילות המוצעות, שאינם קשורים למחיר אלא למהירות הגלישה המובטחת. 

להשוואת מחירי אינטרנט ביתי 

השוואת מחירי אינטרנט ביתי

מאמרים נוספים:
3 מאי 2018
אקספון סלולר
אנשים הופתעו לאחרונה, כאשר גילו כי רשת סלולרי חדשה, הפכה...
קרא עוד >
5 מאי 2019
סלקום TV מחיר
חברת סלקום, הינה חברת תקשורת ישראלית אשר הוקמה כבר בשנת...
קרא עוד >
19 נובמבר 2018
סלקום חבילות
אנו רואים, כי בשנים האחרונות, מרכיב של נפח גלישה הפך...
קרא עוד >

הצטרפות למגזין מבצעים והטבות מאתר משתלם לי

מעוניינים להתעדכן לפני כולם? הרשמו עכשיו!

כל הזכויות שמורות © משתלם לי 2020

Facebook