ClickCease

ה- eSIM בדרך לישראל! למה זה חשוב?

מאת: רוני קורן - כתב טכנולוגי ובעל עסק עצמאי בתחום הסלולר כ 20 שנה | 06.04.2020

המצב שכולנו רגילים אליו כיום הוא שכל מספר של טלפון נייד משויך לספק של שירותים סלולריים ואין אפשרות להתנייד באופן חופשי בין החברות.
המשמעות היא היעדר קליטה במקומות מסוימים ובפרקי זמן מסוימים (למרות שזה קורה רק לעיתים קרובות), ניתוק מוחלט במקרה של תקלה חמורה בתשתיות של הספק או רצון של המשתמש לבחון את טיב האיכות של השירותים המוצעים על ידי חברות אחרות.
כל טלפון נייד של כל לקוח מצויד בכרטיס סים (Sim) שבו מרוכז המידע אודות צריכת התקשורת של המשתמש וקבלת השירותים שעליהם הוא משלם לחברה הסלולרית.
בהיעדר כרטיס ה- סים – הטלפון לא יכול לתפקד. אז מתי נראה eSIM בישראל ומה זה eSIM בכלל?

מהו ה-eSIM ומה הבשורה הגדולה שבו?Esim בדרך לישראל

השם המלא של הרכיב הקטנטן הוא Embedded Sim, ומדובר בעצם לא ממש בכרטיס אלא בלוח אלקטרוני שמותקן בתוך מכשיר – טלפון נייד או שעון חכם, לדוגמא. למשתמש אין גישה ישירה לרכיב, שכן הוא מותקן בתוך הקרביים של המכשיר וגם בשל גודלו הזעיר ולכן הוא מקושר למערכת ההפעלה על ידי אפליקציה ייעודית שמאפשרת שימוש נוח. מה אפשר לעשות איתו? כאמור – היתרון הגדול ביורת עבור המשתמשים הוא המעבר החלק והמהיר בין חברות או ספקי שירותים, מה שניתן לבצע ממש בלחיצת כפתור.
אין קליטה? לא שומעים טוב? נמצאים באזור גאוגרפי נידח או טסים למדינה אחרת? אין בעיה! התעסקות קטנה באפליקציה ומיד מתחברים לרשת אחרת.

מבחינת יצרני המכשירים מדובר גם כן ביתרון, שכן בהיעדר ההכרח ליצור מגירה ייעודית לכרטיס ה- סים או להטמעת מערכת קריאת הכרטיס בתוך המכשיר – הרי שמתפנה לא מעט מקום ובעידן של מכשירים חכמים קטנים ככל האפשר ושאיפה מתמדת להקטין אותם יותר ויותר – מדובר בחסכון של מקום יקר שבעצם כעת כבר אין בו צורך.
אפשרות נוספת היא ניצול אותו חלל שמתפנה לפונקציות אחרות, חדשות שלא קיימות כיום או לפיתוח אפליקציות שתהיינה מובנות במכשיר בעת הייצור שלו.
הצורך או הדרישה לאפליקציות כאלה עולים מן השטח וחברות היצרן של הטלפונים, השעונים והמכשירים החכמים משכילות לקרוא את הביקוש, להפנים אותו ולצרף את החידושים כבר בדגמים הבאים.

עולם חדש של מכשירים מבוססי eSIM 

כעת, קצת יותר משנה לאחר השקת הכרטיס באופן רשמי – מתגלים החידושים האמיתים שהוא מביא איתו. עולם שלם ומעניין של מכשירים חכמים שהם לא רק טלפונים, מה מאפשר לתחום של שעונים חכמים לפרוח, להתעדכן ולהוות את חזית הטכנולוגיה הדיגיטלית כיום. הכרטיס החכם הזה מרכז בתוכו, למרות גודלו הזעיר, את כל המידע הדרוש, את נפח האחסון לצורך התקנת אפליקציות דרושות ויומיומיות וכבר כעת הכרטיסים חכמים, ניתן להתקין עליהם את כל הדרוש (כל משתמש והצרכים או הדרישות שלו) וללא ספק גם מי שלא מחשיב את עצמו כבעל יכולות טכנולוגיות גבוהות יוכל להבין את נוחות וקלות השימוש, כמו גם את היתרונות עבור המשתמש.

אז הטכנולוגיה החדישה והמעניינת אכן בדרך לארץ, אך ייקח מעט זמן עד שהיא תוטמע לחלוטין ונתחיל להשתמש ב-eSIM בישראל, וחשוב לדעת את זה. המכשירים הדיגיטליים החכמים והמתקדמים שמיובאים לארץ עדיין לא תומכים בכרטיסים האלה ולכן גם קנייה של אחד כזה בחוץ לארץ לא תהיה רלוונטית.
חברות הסלולר בארץ לא ממהרות לשחרר את הלקוחות שלהם או לאפשר להם לבצע ניוד עצמי ככל העולה על דעתם ולכן יידרש כאן שינוי תפיסתי לפני שהטכנולוגיה תאומץ ותיכנס לשימוש המוני.

 

כדאי להיות מעודכנים במחירי חבילות הסלולר – משתלם לי

היום ברשת תמיד ניתן להיות מעודכנים בכל סוגי חבילות סלולר משתלמת.
אתר משתלם לי, מעדכן אתכם בכל המבצעים והחבילות המשתלמות בתחום התקשורת הכוללות אינטרנט, טלוויזיה בכבלים וחבילות לטלפון הנייד.
השירות הינו חינם. מה שעליכם לעשות הוא, להשאיר הודעה באתר לגבי חבילה שנראית לכם כמשתלמת ביותר ונציג החברה ייצור עמכם קשר.
באתר, אנו מפעילים שירות התראות כאשר מבצע מסוים שבחרתם מסתיים, כך שתוכלו למצוא מבצע חדש.  אנו אף עורכים השוואת מחירים לפי קטגוריות , כך שתוכלו להבין איזו חבילה תהיה הכי משתלמת עבורכם 🙂

איזה שירות ברצונך להשוות?

סלולר
אינטרנט
טלוויזיה
טריפל
מאמרים נוספים:
6 נובמבר 2022
כמה ניתן לחסוך באמצעות אתר להשוואת מחירי סלולר?
  אין ספק כי מחירי הסלולר של היום, אינם דומים כלל...
קרא עוד >
2 יוני 2021
אחת ולתמיד: איזה תשתית אינטרנט הכי טובה?
שאלת המחיר הינה פקטור מרכזי בעת העיסוק בשאלה - איזה...
קרא עוד >
7 דצמבר 2016
השוואת מחירים טלוויזיה
קשה לתאר את חיינו ללא טלוויזיה. יש המותחים ביקורת על...
קרא עוד >

    הצטרפות למגזין מבצעים והטבות מאתר משתלם לי

    מעוניינים להתעדכן לפני כולם? הרשמו עכשיו!

    ייעוץ חינם