fbpx

אחת ולתמיד: איזה תשתית אינטרנט הכי טובה?

מאת: רוני קורן - כתב טכנולוגי ובעל עסק עצמאי בתחום הסלולר כ 20 שנה | 02.06.2021

שאלת המחיר הינה פקטור מרכזי בעת העיסוק בשאלה – איזה תשתית אינטרנט הכי טובה. רוחב פס גבוה ומהירות אלו בסופו של יום המשתנים המרכזיים שעליכם לשים עליהם דגש ויפה שעה אחת קודם

 

 

השימוש באינטרנט בעידן הנוכחי הפך לאחד המצרכים החשובים ביותר עבור האדם, שכן באמצעותו הוא מסוגל להתפרנס, לרכוש השכלה, להרחיב אופקים ובעיקר לשמור על תקשורת רציפה וקשר עם הנעשה בעולמנו. 

 

אלא שעל מנת ליהנות מכל הטוב הזה, אנו זקוקים לגלישת אינטרנט איכותית ככל הניתן, בעלת רוחב פס גבוה ומהירות בזק, שתאפשר לנו לנצל את מעלותיו בין אם באמצעות המחשב הנייד/הנייח או בעזרת מכשיר הסמארטפון העומד לרשותנו.

 

לשם כך אנו זקוקים אחת ולתמיד לתשובה על השאלה – איזה תשתית אינטרנט הכי טובה, וכזו אשר תצליח לעמוד בשלל ”המשימות” הדיגיטליות ועל הדרך תשרת אותנו במחיר אטרקטיבי שלא יקרע לנו את הכיס. 

 

תשתית אינטרנט הכי טובה

איזה תשתית אינטרנט הכי טובה: תמונת מצב ישראל

אמנם שאלת המחיר הינה פקטור משמעותי בעת הבחירה בתשתית האינטרנט המנצחת, אולם ראוי לעמוד על ההבדלים הטכנולוגיים בין שתי הספקיות המובילות נכון להיום בשוק האינטרנט המתקדם המבוסס על תשתית סיבים אופטייםבזק ו-HOT.

 

נתחיל עם התשתית הפופולארית והוותיקה של בזק (Bfiber) אשר עושה שימשו בקווי הטלפון הישנים שעברו שדרוג ומאפשרים כיום גלישה יציבה במהירות של עד 100 מגה. עם זאת, המהירות תלויה במיקום הגיאוגרפי, שכן ישנם אזורים בעלי תשתית רעועה או מוגבלת, בהן מהירות הגלישה עשויה אף שלא לעבור 20 מגה. על כן, מומלץ באם הנכם מעוניינים לחבור לתשתית האינטרנט של בזק, להתייעץ לפני הרכישה עם נציג מטעמם על מנת שיוכל לתאם עבורכם בדיקת טכנאי עבור איכות החיבור שלכם. 

 

מנגד, תשתית איכותית לא פחות היא של חברת HOT המציעה גלישה אינטרנטית על בסיס הממירים של חלק גדול מהמנויים שלה. היתרון המשמעותי בשירותי האינטרנט של HOT מצוי במהירות הגלישה שלה שעשויה להגיע עד ל-500 מגה ללא סיבים אופטיים. עם זאת, התשתית הזו ”מתחלקת” עם משתמשים נוספים המצויים בסביבה, כך שבשעות העומס המהירות עשויה לצנוח משמעותית.

ספקיות אינטרנט נוספות שמציעות תשתית איכותית הן אנלימיטד (Unlimited), פרטנר וסלקום. כל אחת הינה בעלת יתרונות וחסרונות משלה, אולם בהשוואה לבזק ו-HOT הן נחשבות לאופציה מועדפת פחות.

 

ההמלצה שלנו: בטרם אתם בוחרים אחר תשתית אינטרנט, מומלץ לערוך סקר שוק מקיף בין ספקיות האינטרנט השונות, לבדוק היטב ספציפית את התשתיות באזור המגורים שלכם, וכן להתייעץ עם בני משפחה, שכנים או חברים. בסופו של יום התשובה לגבי תשתית האינטרנט הטובה ביותר אינה חד משמעית, והינה תלויה בצרכי הגלישה של כל אחד או אחת מאיתנו. 

 

יחד עם זאת, כדאי לבצע מעת לעת גם השוואה בין תשתיות האינטרנט השונות על מנת להבין איזה תשתית אינטרנט הכי טובה, זאת לאור מסכת השיפורים והשדרוגים שכל אחת מהן מציעה ללקוחותיה, בדגש על שיפור תשתיות סיבים אופטיים במוקדים רבים ברחבי הארץ.

איזה שירות ברצונך להשוות?

סלולר
סלולר
אינטרנט ביתי
אינטרנט
טלוויזיה
טלוויזיה
טריפל
טריפל
מאמרים נוספים:
23 ינואר 2021
בזק שירות לקוחות
מוקדי שירות בזק:    שירות לקוחות בזק: 199 שיחת חינם מקו בזק...
קרא עוד >
17 ספטמבר 2021
מיני בר מים מומלץ – טיפים חשובים לפני שאתם בוחרים
לרכוש על בסיס שבועי שישיות של מים מינרליים? זו בהחלט...
קרא עוד >
19 נובמבר 2018
סלקום קוואטרו
היום, תוכלו כבר ליהנות מחבילת סלקום קוואטרו עם קוי סלולר...
קרא עוד >

    הצטרפות למגזין מבצעים והטבות מאתר משתלם לי

    מעוניינים להתעדכן לפני כולם? הרשמו עכשיו!

    Facebook
    ייעוץ חינם
    ייעוץ חינם