עובדים מהבית והאינטרנט לא זז? מתווה הסיבים האופטיים שאושר לאחרונה ישנה את התמונה

מאת: רינת קרקובסקי - כתבת צרכנות וטכנולוגיה | 22.09.2020

בעקבות משבר הקורונה, ארגונים ומקומות עבודה רבים עברו למתכונת של עבודה מהבית, מה שהעלה את הדרישה ההולכת וגוברת לאינטרנט מהיר. ישראל ממוקמת כרגע בין המקומות האחרונים בעולם בטיב האינטרנט ומהפכת הסיבים האופטיים עומדת לשנות את חוקי המשחק של האינטרנט בישראל ולהפוך את הגלישה למהירה ויעילה.

לאחרונה הוגש לאישור הממשלה, על ידי שר התקשורת צבי הנדל, מתווה הסיבים האופטיים להאצת פריסת תשתיות האינטרנט ברחבי הארץ ושיפור מהירות האינטרנט בישראל. הממשלה אישרה את המתווה ב 13.09.20.

המחשב הכי חדיש, המקלדת הכי נוחה והמסך הדק לא יעזרו לנו אם האינטרנט שלנו לא יכול להכיל חמישה או שישה מכשירים שונים שמחוברים אליו במקביל עם גיימינג וזום, אם מהירות העלאת הקבצים היא איטית מידי – כל הפיצ’רים שהזכרנו בהתחלה פשוט חסרי משמעות. אולם חיבור כלל בתי האב בישראל לתשתית הסיביים האופטיים, המאפשרת אינטרנט מהיר פי עשרה מהאינטרנט הנוכחי יכולה לפתור את הבעיה.

 

מי יצטרך לחכות עוד קצת לסיבים האופטיים?

עוד ב – 2009 החלו הפעולות במשרד התקשורת המבשרות על המהפכה – חיבור ארצי לסיבים האופטיים. אולם גם כיום ב – 2020 ייתכן כי חלק מהבתים בישראל, עדיין אינם ערוכים מבחינת התשתית להתחברות לסיבים האופטיים. אלו שכן ערוכים מבחינת התשתית נמצאים ברובם בערים הגדולות. יש לציין שגם בתוך הערים יש כאלו שנופלים בין הכיסאות בעניין הזה. כלומר,ישנם רחובות שלמים שמחוברים לסיבים האופטיים כאשר דילגו על בניין ספציפי כי התשתית בבניין זה הייתה מיושנת יותר מהבניינים האחרים.

חברת בזק הייתה החלוצה בתחום פריסת סיבים אופטיים, אם כי היא הצליחה להגיע רק לכ 60% ממשקי הבית בישראל, בעוד הרגולציה מחייבת אותה לפריסה בכל רחבי הארץ. 

יש בניינים בישראל שכבר היום מחוברים לתשתית הסיבים של בזק אך הם אינם מופעלים דה פקטו. ברגע שבזק תפעיל את החיבור לסיבים האופטיים במקום אחד, היא תהיה מחויבת על פי חוק גם להפעיל את השירות בכלל אזורי הארץ. לכן בזק נסוגה בהמשך ההתקדמות בפריסה הארצית, בשל חוסר כדאיות כלכלית לטענתה.

עובדים מהבית והאינטרנט לא זז? מתווה הסיבים האופטיים שאושר לאחרונה ישנה את התמונה

 

מי מתחרה עליכם?

לתוך הוואקום שנוצר, השתחלו חברות התקשורת סלקום, פרטנר ואנלימיטד של חברת החשמל שמציעות גם הן את הטכנולוגיה של הסיבים האופטיים בתשתיות האינטנרט, הן מתחרות ביניהן בערים רבות במרכז.

חוק התכנית הכלכלית בא להציע תיקון חקיקה שצריך להגיע לאישור הכנסת,  עקב ההתנהלות של חברת בזק בעניין מתווה הסיביים האופטיים. הוצעה פשרה כי בזק תוכל לבחור את האזורים בהם היא מעוניינת להשלים את הפריסה, ותתחייב להשלים זאת תוך טווח זמן של חמש שנים. מכיוון שיהיו אזורים ספר מרוחקים אליהם בזק לא תגיע לצורך פריסת הסיבים האופטיים, חברות התקשורת יקימו קרן מיוחדת, אליה הם יתרמו בעל כורחן חצי אחוז מההכנסות.

הקרן תוקדש לתעדוף פריסת הסיבים האופטיים והנגשת אינטרנט מהיר בפריפרייה ובאזורי גבול.

להשוואת מחירי אינטרנט לחצו כאן

עובדים מהבית והאינטרנט לא זז? מתווה הסיבים האופטיים שאושר לאחרונה ישנה את התמונה

 

מאמרים נוספים:
31 ינואר 2018
חבילות אינטרנט מהיר השוואה
המילה חבילה שהייתה בעבר שמורה לחפץ אשר אנו מקבלים בדואר...
קרא עוד >
29 יולי 2019
סלקום TV חוות דעת וביקורת
השנה , אנו מתלבטים באיזה חבילת תקשורת לבחור, במיוחד כאשר...
קרא עוד >
1 אוגוסט 2020
בר מים הכי זול
בר מים ביתי הוא בחירה מצוינת לגרום לכך שאתם ומשפחתכם...
קרא עוד >

הצטרפות למגזין מבצעים והטבות מאתר משתלם לי

מעוניינים להתעדכן לפני כולם? הרשמו עכשיו!

כל הזכויות שמורות © משתלם לי 2020

Facebook