מהי תקשורת לוויינית?

מאת: רוני קורן - כתב טכנולוגי ובעל עסק עצמאי בתחום הסלולר כ 20 שנה | 14.01.2020

בוודאי יצא לכם לשמוע לא פעם על שיגור של לוויינים לחלל, חלק מאותם לוויינים הם לווייני תקשורת – וכיום מסביב לכדור הארץ ישנם מאות רבות של לוויינים מהסוג הזה. אז כיצד אותם לוויינים תורמים לתקשורת ומשפרים אותה? יצאנו לבדוק על מנת לתת לכם את התשובות המדויקות ביותר.

בגלל הכמות הגדולה של הלוויינים ניתן לקיים תקשורת בין נקודות שונות ברחבי כדור הארץ ללא כל בעיה וללא הפרעה. מדובר על התקדמות משמעותית מאוד שאמורה בסופו של יום לתת לנו את האפשרות ליצור קשר עם כל אדם בקלות וביעילות וללא הפרעות מיותרות שעלולות לשבש את התקשורת בכל צורה שהיא.

תקשורת לוויינית בישראל

לווייני התקשורת המוכרים ביותר בישראל הם לווייני העמוס שאותם כמעט כולם מכירים. לווייני העמוס נבנו על ידי התעשייה האווירית, כאשר הלוויין הראשון שוגר לחלל בשנת 1996 – בשם עמוס 1. בזכות עמוס 1 כל בית בישראל היה יכול לקבל את השידורים בצורה פשוטה וקלה ובאיכות גבוהה בהתאם ליכולות באותם השנים כמובן.

עם הזמן ובעקבות שינויים שבוצעו בתחום התקשורת הלוויינית, פיתחו בתעשייה האווירית לווייני תקשורת נוספים על מנת לספק את הצרכים של הציבור. במהלך השנים שוגרו לחלל עוד 5 לוויינים: עמוס 2, עמוס 3, עמוס 4, עמוס 5 ועמוס 6. עמוס 7 הוא לוויין התקשורת החדש עליו עובדים בתעשייה האווירית והוא צפוי להיות משוגר לחלל במהלך השנים הקרובות.

מהם השירותים שאנו מקבלים מלווייני תקשורת?

ישנם לא מעט שירותי תקשורת שאותם אנו מקבלים בזכות לווייני התקשורת אשר פרוסים בחלל. השירות השכיח ביותר שבו כל אחד מאיתנו משתמש מידיי יום זה כמובן שירות הצפייה בטלוויזיה. בזכות לווייני התקשורת קיימות חבילות טלוויזיה משתלמות דרכן אנו יכולים לצפות בערוצים שונים מכל רחבי העולם.

שירות נוסף שאנו מקבלים בזכות השימוש בלווייני תקשורת זה כמובן אפשרות לתקשר עם אנשים שונים ברחבי העולם. לא מעט חברות וארגונים עושים שימוש בתקשורת הלוויינית על מנת ליצור קשר רציף עם סניפים אחרים של החברה או הארגון אשר פרוסים במדינות שונות בעולם. באמצעות לווייני התקשורת ניתן לבצע את התקשורת הזאת בצורה קלה ופשוטה וללא עיכובים.

האם ידעתם שתקשורת לוויינית יכולה גם להציל חיים?

עד כה יצא לנו לדבר על השירותים השכיחים ביותר של תקשורת לוויינית, אך האם אתם יודעים כי כיום תקשורת לוויינית יכולה גם להציל חיים? אנו מדברים כמובן על הטלפון הלווייני שאותו לוקחים לא מעט מטיילים איתם למקומות שונים ברחבי העולם.

מה היתרון של טלפון לווייני לעומת טלפונים רגילים שאותם אנו מכירים? עם טלפון לווייני תוכלו לקבל אפשרות לתקשורת בכל נקודה בכדור הארץ. בזכות הנתון הזה היה ניתן למצוא לאורך השנים לא מעט מטיילים אשר אותרו רק בזכות הטלפון הלווייני שהם לקחו ביחד איתם למסע ובעצם הציל את החיים שלהם.

כל חבילות הסלולר המשתלמות בישראל השוואת חבילות סלולר

מאמרים נוספים:
19 נובמבר 2018
חבילות אינטרנט ספק + תשתית
אם אתם עדיין מתלבטים באילו חבילות אינטרנט לבחור, תוכלו למצוא...
קרא עוד >
15 פברואר 2019
חבילות אינטרנט ספק ותשתית
אינטרנט הוא חלק בלתי נפרד מהחיים של כולנו. בין אם...
קרא עוד >
2 אפריל 2020

הצטרפות למגזין מבצעים והטבות מאתר משתלם לי

מעוניינים להתעדכן לפני כולם? הרשמו עכשיו!

כל הזכויות שמורות © משתלם לי 2020

Facebook