המיזוג הגדול בענף הסלולר

סלקום רוכשת את גולן טלקום

 

סלקום רכשה ב 590 מיליון דולר את חברת גולן טלקום מאת אלקטרה צריכה שתוותר על חוב בסך 130 מיליון שקל לחברת סלקום ,  אלקטרה רושמת רווח של 300 מיליון שקל וגיל שרון מנכ”ל גולן טלקום יהנה מרווח של 59 מליון ₪ על מניותיו .

 

למה סלקום החליטה לרכוש את גולן טלקום ?

 

חברת סלקום רוכשת את גולן טלקום. אכן מדובר במיזוג הגדול והראשון בשוק הסלולר מאז רפורמת  השר כחלון, שהובילה את הענף למשבר עמוק ומנגד לחיסכון אדיר לצרכן בשנים האחרונות.

פלאפון גם כן הגישה הצעה לרכישת גולן טלקום ב-710 מיליון שקל אך הצעה זהו לא התממשה בשל חוסר ההיתכנות שלה מבחינה רגולטרית מאחר ופלאפון היא חלק מקבוצת בזק . והעסקה נחתמה יומיים לאחר ניסיון של קבוצת בזק לשפר את ההצעה של סלקום בהצעה גבוהה לרכישת גולן תמורת דירקטוריון אלקטרה מוצרי צריכה דני זלקינד החליט להעדיף את הצעת סלקום על פני בזק .

זה צעד ראשון חשוב למנכ”ל סלקום החדש אבי גבאי, שנכנס לתפקיד רק בחודש שעבר ומדובר במהלך משמעותי עבורו לאחר שהצליח לחתום על הסכם עם ועד עובדי החברה ובכך מציין התחלה חיובית מבחינתו ובזמן קצר  .

 אבי גבאי, מנכ”ל סלקום מסר הודעה לתקשורת : רכישת גולן טלקום תאפשר לחברת סלקום לבצע השקעות משמעותיות בעולמות התקשורת לטובת הצרכן הישראלי. המצב הקשה ששורר בשנים האחרונות בשוק הסלולרי מחייב פעולה שלנו שתחזק את סלקום ואת שוק התקשורת בישראל כולו .

 

מה צפוי לקרות ?

 

חברת סלקום הודיעה שהיא מתכוונת לשמור על המותג  של חברת גולן טלקום ובעתיד לשמור גם על עצמאותה של פעילות החברה. בסלקום טוענים כי  חברת גולן טלקום היא מותג בעל ערך רב בעיני הציבורי, ומהסיב הזו יישאר המותג וימשיך לפעול כרגיל לפחוט בעתיד הנראה לעין .

התחרות הרצחנית בשוק הסלולר שהביאה לשפל חסר תקדים במחירים שאנחנו משלמים נותנת היום את התוצאה . בעסקת מיזוג ראשונה סלקום קונה את רשת גולן טלקום ביותר מחצי מיליארד שקלים .

מספר חברות הסלולרי קטן ואנחנו הצרכנים צפויים לשלם את המחיר .

לאחרונה הוט אף הודיעה שהיא שוקלת לרכוש את פרטנר .

לסיכום הלקוחות של גולן טלקום בסלקום לא צפויים לראות שינוי משמעותי אבל בטווח הארוך יותר כולנו עלולים לראות עליות מחירים לכן זה כנראה הזמן לקנות חבילה בפחות מ 30 שקלים .

 

 

להשוואת חבילות סלולר לחץ כאן 

 

מאמרים נוספים:
15 נובמבר 2019
הוט נטפליקס
חברת הוט יצאה בהצהרה מפתיעה, כאשר  תכננה שיתוף פעולה עם...
קרא עוד >
27 ינואר 2019
יס חבילות
יס חבילות (YES) - כך תוכלו לחסוך בקלות אחת מחברות הטלוויזיה...
קרא עוד >
2 אפריל 2020

הצטרפות למגזין מבצעים והטבות מאתר משתלם לי

מעוניינים להתעדכן לפני כולם? הרשמו עכשיו!

כל הזכויות שמורות © משתלם לי 2020